Ankara'da 2016 yılı içerisinde eski eşya pazarı haftasonlarında yine daha önceki yeri olan İskitler semtinde kurulmaktadır.

İsktler'de sadece minaresi ayakta kalan, yıkılmış olan Kumcuoğlu Cami'nin yanında kurulmaktadır. Tam konumu buradaki haritadadır:


2011 yılın başından itibaren eski eşya pazarı  hafta sonlarında

Cebeci Kapalı Pazar alanına kurulmakta idi.

Ankara Bitpazarı - Cebeci eski eşya pazarı


2014 yılı itibariyle pazarın konsepti şöyledir: 

Cumartesi günleri Antika Pazarı

Pazar günü Hurda ve Eski Eşya Pazarı şeklindedir.

Kurulan pazar alanın üstü kapalı olması ve reyonların düzgün oluşu çok sevindiricidir (2012 yılına girerken eski metal tezgahlar, sade ve ahşap olanlarla değiştirilmiştir ve gitgide daha kalabalık bir pazar haline dönüşmektedir). Daha önceki yere göre tozlu olmayan, yağmurdan, kardan ve yazın yakıcı güneşten korunaklı bir yerdir. Satılan eşyalar her hafta artan ziyaretçiler tarafından çok daha rahat incelenebilmektedir.

 

Daha önceleri Ankara Belediyesi'ne ait Zabıta birimlerince izin verilmeyen Ulus'taki Numune Hastanesi'nin karşısındaki kaldırımlarda kurulmaya çalışılan Bit Pazarı (Ankara halkı tarafından "İtfaiye" olarak bilinen) şimdi daha düzenli olan Cebeci İnönü Stadı yanındaki Cebeci Kapalı Pazar alanına kurulmaktadır.

Ankara İtfaiye meydanı - Ankara Bitpazarı - Cebeci eski eşya pazarı

Hemen banliyo tren raylarının yanındadır ve Cebeci Semt Polikliniği de bu Pazar alanın içindedir. Ankara Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nden veya Ankaray Dikimevi istasyonunu veya Kurtuluş Ankaray istasyonundan 5 dakika yüyüme mesafesindedir.

 

Detaylı ulaşım haritası için http://wikimapia.org/#lat=39.9305355&lon=32.8720164&z=19&l=36&m=b linkime  bakabilirsiniz.

 

Ankara İtfaiye meydanı - Ankara Bitpazarı - Cebeci eski eşya pazarı

Bugünlerde hava şartlarının sert oluşu ve yeni yerin henüz çok iyi bilinmemesi ziyaretçilerin az olmasına neden olsa da, ileride bu pazar yeri eskiye göre daha çok rağbet göreceğini, ailelerin bile buraya rahatlıkla gelip gezebileceğini ümit ediyorum. Şimdilik Cumartesi öğlen kurulup, Pazar günü öğlen toplanmaktadır, fakat bu süre 2 güne uzatılması beklenmektedir.

Hem satıcılara hem de alıcılara hayırlı alışverişler dilerim. (ilave bilgi: Haziran 2011 de pazar alanındaki tezgahların neredeyse tamamı kullanılmaya başlandı, yer sıkıntısı baş göstereceği benziyor, tezgahların yerlerini bir hafta boş bırakıldığı taktirde, ertesi hafta başkalarına kiralanmaktadır.)

 

Bu hafta göze çarpan satılık eşyalar:

Hockeysopası (2.el), araba modifiye malzemesi, araba cam suyu, az kullanılmış hasır jaluzi (7,5 TL), genelde eski sürüm Windows lisans CD leri (win 3.1, win95, win98, winME), CD-ROM okuyucu temizleme CDsi (sadece 2 TL).Ankara İtfaiye meydanı - Ankara Bitpazarı - Cebeci eski eşya pazarı


Pazarda bulabilecekleriniz:

Antika, kitap, elektronik aletler, cep telefonu, mobil aksesuarlar, batarya, şarj aletleri, UPS, güç kaynakları, regülatör, invertör, bilumum yedek parçaları, televizyon, müzik setleri, antika lambalı radyo, anfi, surround ses sistemleri, walkmen, discman, mp3 çalar, mp4 player, teyp, pikap, gramofon, taş plak, vinil plak, kaset, CD, DVD, BlueRay disc, DJ ekipmanları, mikrofon, uydu ekipmanları, receiver, çanak anteni, LNB, diSeqC, anten dağıtım kutuları, ölçü aletleri, osiloskop, CB halk bandı telsizi, radyo amatörler ekipmanları, osziloskop, anten, uzaktan kumandalı RC kara, have ve su araçları, bilgisayar, server PC board, ekran kartı, network kartları, hub, kablosuz modem, access point, wireless ürünleri, router, hub, KVM swichler, farklı USB ürünleri, fan, laptop soğutucu, laptop, dizüstü, masaüstü, PC, her türlü bilgisayar parçaları ve ekipmanları, harddisk, monitör, LCD ekranları, Commodore 64 ve Atari tarzı oyun ve ev bilgisayarı konsolleri, Nitendo, Sega, kablosuz klavye-mouse, fotoğraf malzemeleri, flaş,kameralar, tripot, kay-kay, paten, akvaryum ve ekipmanları, olta, avcılık malzemeleri, scuba diving kıyafeti(!), outdoor ve camping malzemeleri, zodiac motoru, takım çantaları, tornavida setleri, pense takımları, el fenerleri, piller ve akü, antika lambaları, abajurlar, sobalar, ısıtıcılar, tablolar, kondisyon aletleri, bisiklet, araba lastiği, far, ampul, şerit LED, dikiz aynası, araba kelebek yan cam, egzost, benzin deposu(!), bilimum otomobil parçaları, vites kolu, bebek arabası, akü, şarjlı pil, ışıldak, kesintisiz güç kaynağı (UPS), masa saati, kol saati, köstekli saat ve duvar saatleri, dijital göstergeler, müzik aletleri, enstrüman aksesuarları, seslendirme ekipmanları, org pedalı, tespih, takı malzemeler, gözlük, süs eşyası, parfüm şişeleri, antika porselen objeler, lamba, abajur, jaluzi, antika kilim, halı, yolluk, sandalye,  fare kapanı(!), elektrik süpürgesi, beyaz eşya, oyuncak, dikiş makinesi, kuş kafesi, mutfak eşyası, bulaşık makinası, buzdolabı, çamaşır makinası, filtre kahve makinası, ayakkabı, çizme, terlik, kıyafet, takımlar, gömlek, kravat, atkı, eldiven, şapka, başörtüsü, giysi, giyim, gelinlik, sünnet takımları...

... ve işinize yarayabilecek ve yaramayacak binlerce cisim ve eşya.

 

Arama Kelimeleri: Ankara Eski Esya Pazarı, Bit Pazarı nerededir, Antika Pazarı Ankara, Ankara'da bitpazarı nerede kuruluyor, hırsız pazarı, Ankara Bitpazarı, İskitler bit pazarı, iskitler hırsız pazarı, eski, antika, 2.el, ikinci el, Cebeci Eski Eşya Pazarı, Hurda Pazarı, eski pazarı.

 

Ankara - Cebeci eski eşya pazarı